Przeskocz nawigację

2000 – On a Day… (Classical Violin Debut)
2000 – Chambermaid EP
2001 – By the Sword (Single)
2003 – Enchant
2005 – Your Sugar Sits Untouched (Poetry Book + EP)
2005 – Opheliac (Album Preview EP)
2006 – Opheliac
2006 – Dead Is the New Alive (EP)
2007 – Laced/Unlaced (2CD)
2007 – A Bit O’ This & That
2007 – 4 O’Clock (EP)
2008 – Girls Just Wanna Have Fun/Bohemian Rhapsody (EP)

Gdybyśmy chcieli wymieszać wirtuozerię Nigela Kennedyego, nieco wiktoriańskiego gotyku, barokowego przepychu i śmiały punkowy bunt – wyszła by nam z tego Emilie Autumn. 

Emilie pochodzi z Malibu, California, obecnie mieszka w Chicago. Gra na skrzypcach od czwartego roku życia i kształciła się w konserwatoriach trenując grę na skrzypcach, kompozycję, historię muzyki i sztukę dyrygentury. Jej pierwsze wydawnictwo „On a Day…” składało się ze smyczkowych interpretacji dzieł muzyki barokowej. Natomiast jej pierwszy pełny album „Echant” prezentował już różnorodne odniesienia zakrawając o gotycki rock i alternatywę. Jej twórczość to niezwykły koktail wpływów, muzyki barokowej, popu, gotyku i rocka (wystarczy spojrzeć na imponującąlistę na: EA on MySpace). Mimo dziewczęcej, buntowniczej i zadziornej powierzchowności Emilie Autumn dysponuje zaskakujaco kobiecym, mocnym głosem i jest również poetką (niedawno opublikowała pierwszy tom „Your Sugar Sits Untouched”) jak i autorką wszystkich swych (nie zawsze cenzuralnych ;) tekstów. 

Jej oryginalność i niezwykłość bierze się zapewne z nietypowych połączeń stylów, które wielki talent potrafił okiełznać i przistoczyć w wspaniałą muzykę.

 

%d blogerów lubi to: