Przeskocz nawigację

  1. Kiss
  2. Wunderbar
  3. Generators
  4. Where Are You
  5. Prayer
  6. Stupid
  7. Silence In Your Eyes
  8. Hands White
  9. Lost
10. Fleeting
11. Life Is A Sexually Transmitted Disease
12. One Minus One

Ocena: 9.5/10

Co mogą kryć niewinne kłamstwa? Cóż, mimo, że Horn i Veljanov nazwali tak swą płytkę, to jej zawartość bynajmniej nie jest błaha i niewinna.

Tandem na każdej płycie ukazuje nam coraz to inne oblicze – Winter Fish Testosterone to przede wszystkim zimny electro-industrial, Kasmodiah to dzieło wprost na parkiet, zaś Acoustic przedstawia nam muzykę skłaniającą do medytacji. A White Lies? White Lies to dzieło szczególne, bo wprowadzające nas w misterium ballady, choć na początku może się tak nie wydawać. Obok bowiem ekstatycznego i ironicznego w tekście Kiss, figurują singlowe Generators i piorące bezlitośnie bitami mózg Hands White (z gościnnym udziałem Mimi Bianche).

Większość słuchaczy jednak wychodzi z sesji z króliczkiem przede wszystkim oczarowana cudownymi balladami – jak Wunderbar, tęsknym Where Are You i wreszcie moim ukochanym Prayer. Dodajmy do tego delikatne Fleeting i już znamy cztery utwory, które decydują o całości albumu. Jest on senny, smutny, pełen zadumy, ale i zachwytu. Nawet wpadające ni z tego, ni z owego, Stupid – techniawka – nie załamuje klimatu (choć rozprasza). 9.5 obowiązkowo. White Lies wydają się być obok Acoustic najważniejszym albumem Deine Lakaien.

f!eld

%d blogerów lubi to: