Przeskocz nawigację

  1. Let Go
  2. Breathe In
  3. It’s Good to Be in Love
  4. Must Be Dreaming
  5. Psychobabble
  6. Only Got One
  7. Shh
  8. Hear Me Out
  9. Maddening Shroud
10. Flicks
11. The Dumbing Down of Love
12. Old Piano

Ocena: 7+/10

Część płyt trafia do mnie przypadkowo. Siedzę sobie u znajomych i przegrzebuję ich płytotekę, żeby znaleźć coś ciekawego. W ten sposób trafiła do mnie Pati Yang, trafiła Siddharta, trafiło i Frou Frou.

Żeby powiedzieć prawdę – problem z Frou Frou leży głównie w tym, że nie pamiętam dokładnie muzyki, jaką prezentuje zespół. To znaczy: ogólny zarys kojarzę, ale przejścia pomiędzy jednym a drugim utworem są tak płynne, że trudno wychwycić coś. Album stanowi organiczną całość, co idzie mu trochę in plus, trochę in minus. O plusach za chwilę.

Minusy są takie, że w gruncie rzecz płytka jest dość monotonna.

Plusów jest, na szczęście, więcej. Począwszy od świetnego głosu Imogen, ciepłego i delikatnego (choć miejscami trochę histeryczno-orgazmicznego), przez niezłe aranżacje, skończywszy na ogólnym wydźwięku. Details to album zwarty, nienachalny, prezentujący spokojny electro pop. Nie ma tutaj psychodelicznego oniryzmu, jak w wypadku Goldfrapp, jest radość z życia. To właśnie jest siłą Details – tego albumu wręcz chce się słuchać, bo jest radosny, nie pokręcony, jak umysł doktora Frankensteina. Brytyjski gust rzeczywiście ma w sobie to coś. Śrubka.

f!eld

%d blogerów lubi to: