Przeskocz nawigację


  1. A Drop In The Ocean
  2. Absent Minded Friends
  3. Being Is Bewildering
  4. Bingo Massacre
  5. Dumb Inc.
  6. If You Have a Cross To Bear You May As Well Use It As a Crutch
  7. Indigo
  8. It’s Nothing
  9. It’s Your Problem
10. Just You And Me Dancing
11. Keep Stepping
12. Mother
13. Pure Pleasure Seeker
14. Radio Moscow
15.
Remain The Same
16.
Sing It Back (Boris Musical Mix)
17.
Somebody Somewhere
18.
The Time Is Now

Ocena: 7/10

Ocena: 7/10

Moloko jest swego rodzaju wyrocznią w sprawach muzyki house, co nie zmienia w ogóle faktu, że grają coś, czego przy i kompletnym braku zrozumienia nie dałoby się nazwać tylko parkietową muzyką. A teraz: w czym rzecz.

Otóż po pierwsze, zgodnie z tradycją zapoczątkowaną na Do You Like My Tight Sweater oprócz typowo parkietowych kawałków, jak Dumb Inc., czy Indigo, mamy także kilkudziesięciosekundowe przerywniki, w tym tak różne stylistycznie od całości, jak Bingo Massacre (przywołujące na myśl muzykę z lat 50tych). Całości dopełniają chore teksty (vide Mother), czy If You Have A Cross To Bear You May As Well Use It As A Crutch.

Zabawny w tym wszystkim jest fakt, że Things to Make and Do nie odkrywają niczego nowego, wręcz przeciwnie nawet – Moloko eksploatuje wciąż znane motywy i pomysły. Całość jednak jest tak zgrabnie wymieszaną porcją bitów i melodii podlaną specyficznym głosem Roisin, że trudno nie mówić o tym albumie inaczej, jak o kawałku porządnej muzyki. Co prawda fani Helium Vola raczej nie będą umierać ze szczęścia, jednak na eklektyczne electro party Moloko będzie jak znalazł. Cóż, ciężko na to pracowali.

f!eld

%d blogerów lubi to: