Przeskocz nawigację


1997 Version:
1. Sleeping Sun
2. Walking In The Air
3. Swanheart
4. Angels Fall First

2006 Version:
Side A – CD-Audio:

1. Sleeping Sun
2. Walking In The Air
3. Swanheart

4. Angels Fall First

Side B – DVD-Video:
1. Sleeping Sun
2. Walking In The Air [live]

3. Swanheart[live]

Ocena: 6.5/10

Dość nietypowa recenzja, bo okazuje się, że zanim do zespołu trafi nowa członkini, Nuclear Blast (wydawca Nightwisha) postanowił dokonać reedycji jednego z najbardziej znanych – i najbardziej unikatowych – singli fińskiej grupy, oczywiście lekko ją doprawiając.

Problem polega na tym, że dostajemy dodatkowy pakiet teledysków, ale nic specjalnego poza tym. Owszem, z perspektywy sentymentu może i warto kupić wersję 2006, ale powstaje pytanie: dlaczego okładka znów jest gorsza, niż pierwowzór i dlaczego po raz kolejny próbuje się nam wcisnąć to samo?

Jednak jest i dobra strona tego medalu. Płytka zawierająca pierwotną wersję Sleeping Sun może być naprawdę niezłym kąskiem, choć nie zatuszuje niesmaku, jaki wywołało koszmarne Sleeping Sun 2005. Zatem 6.5. Nie jest to coś nadzwyczajnego, o wiele bardziej warto – jeżeli ktoś jest fanem – poszukać starego singla. Ostatecznie dwa teledyski live i do tego brzydsza okładka to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. Szkoda tylko, bo Walking in the Air, Swanheart i Angels Fall First to naprawdę piękne ballady.

f!eld

%d blogerów lubi to: