Przeskocz nawigację


  1. Black Moon Chronicles
  2. The Incoming Storm
  3. Behind the Mystery
  4. Rode of Sorrow
  5. The Oracle
  6. Might of the Empire
  7. Night Scouting
  8. Battle Plan
  9. Inevitable Destiny
10. The Spell Has Been Cast
11. Wastelands
12. Holy Chapel
13. After the Battle
14. Future Unknown
15. Silence

Ocena: 10/10

Tytuł u nas jest francuski, bo i cała gra ma francuskie korzenie – stworzona została na podstawie kultowych już nad Sekwaną komiksów dark fantasy. Natomiast jedyne, co można dodatkowo powiedzieć, to to, że została wydana angielska wersja soundtracku. Różnic technicznych nie ma – jeżeli ktoś się zaopatrzył w grę, nie musi kupować albumu (bo i jest on trudno dostępny). Na płytce wszystko jest w wersji audio.

Co się pierwsze rzuca w oczy? Styl. Ambient został wymieszany z muzyką chóralną, wojskową i podlaną sosem apocalyptic folku. Zaczyna się dość ciekawie – mamy potężny chór, smyczki, wspaniale rozbudowaną orkiestrę, jednak nie to zwraca uwagę. Burza rozkręca się na kolejnym kawałku. To bite 7 minut ostrej jazdy po klawiszach i bębnach z dodatkiem wspaniałego męskiego chóru. Czuć tutaj moc, siłę i determinację. Dalej mamy przepiękne Behind the Mystery z delikatnym chórem, który pod koniec zmienia całą pieśń w prawie therionowski w stylu utwór. Natomiast w Rode of Sorrow mamy pierwsze oznaki folku. Posłuchajcie tego śpiewu, posłuchajcie melodii… Dalej już może być tylko lepiej… I jest. Po energicznej połowie przychodzi ambient. Wspaniały, delikatny, atmosferyczny. Jego ukoronowaniem jest Holy Chapel – cudowna wokaliza. Wszystko wokół pełne chórów, niczym ze wspaniałego filmu o rycerzach…

Dycha, bez wątpienia. I tylko pytanie: kiedy podobny soundtrack trafi do jakiegoś filmu? Czyżby gry miały zawsze wieść tutaj prym?

f!eld

%d blogerów lubi to: